Hacettepe Üniversitesi Ekoloji Grubu Topluluğu Biyoloji Bölümü Öğrencileri ve Hacettepe Biyoloji Bölümü Akademisyenleri olarak bu yıl ilk defa Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi’ni (HBUK) düzenlemenin heyecanı içerisindeyiz. Kongremiz 27-28-29 Haziran 2016 tarihlerinde Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde gerçekleşecek.

3 gün sürecek olan Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi’nin ilk gününde biyolojinin farklı alanlarından birçok değerli bilim insanlarını ağırlayacağız. Davetli konuşmacı olarak ağırlayacağımız hocalarımızın sunumlarını gerçekleştireceği ve katılımcılarımızın da posterlerini sunacağı bir gün olacak.

İkinci gün öğleden önceki programda Beytepe Kampüsü içerisinde bulunan Yeşil Vadi’de Arazi Çalıştayımız yapılacak. İkinci günün öğleden sonraki bölümünde ise davetli konuşmacılarımızla kongremize devam edeceğiz.

Üçüncü gün ise Biyoloji Bölümünde Türkiye’de biyoloji alanında birçok önemli çalışmaya imza atmış Hacettepe Biyoloji Bölümü Akademisyenlerinden 13 farklı çalıştayla 13 farklı laboratuvarda eğitim verilecek. Katılımcılarımız 2 çalıştaya katılabilecek ve çalıştay saatleri ona göre ayarlanacak. Çalıştaylarımız Mikrobiyoloji Çalıştayı, Histoloji Çalıştayı, Genetik Çalıştayı, Polen Çalıştayı, Moleküler Biyoloji Çalıştayı, Balda Polen Analizi Çalıştayı, Botanik Çalıştayı, Omurgasız Hayvanlar Çalıştayı, Bal Arıları Neden Yok Oluyor Çalıştayı, Entomoloji Çalıştayı ve Arazi Çalıştayı.

Bildiri özetleri 3 Haziran 2016 tarihi mesai bitimine kadar kabul edilecektir. Bildiri koşullarına www.ekog.org/p/kongre-bildiri-kosullar.html buradan ulaşabilirsiniz.

Kayıtla ilgili bilgiler aşağıda yer almaktadır:

1. Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi’ne dinleyici olarak katılmak için hiçbir şart aranmamaktadır; etkinliğimiz herkese açıktır.

2. Kontenjan 200 kişi ile sınırlıdır.

3. Kongremize katılan her katılımcımıza “Katılım Belgesi”, çalıştaylarımıza katılanlara da ek olarak “Çalıştay Sertifikası” verilecektir.

4. Konuşmacılarımızın sunumları Türkçe dilinde olacaktır.

5. Nizamiye girişinde herhangi bir sorun olmaması için isim listeniz önceden bildirilecektir.

6. Kayıtlar, önkayıt alınarak yapılacaktır. Katılım formundan bize göndereceğiniz bilgiler tarafımızdan kaydedilecek ve aşağıda belirtilen hesap numarasına ücretin yatırılması beklenecektir.

7. Kayıt ücretine katılım belgesi, çalıştay sertifikası, kırtasiye malzemeleri ve gün içi ikramlıklar dahildir.

8. Ödemeler katılım formu veya bu sayfada bulabileceğiniz “Özge Boyacıoğlu” adına verdiğimiz hesap üzerinden yapılacaktır.

9. Ödeme sırasında açıklama olarak katılımcının “Adı, Soyadı” bilgileri kesinlikle eklenmelidir. Bu adım, sizi tanıyabilmemiz için gereklidir. Açıklama kısmına “Ad-Soyad HBUK2016” yazmayı lütfen unutmayınız.

10. Para aktarma masrafları sizlere aittir.

11. Başarılı kayıt sonuçları, kayıt tarihinden itibaren en geç 1 hafta içinde web sayfamızdan ve Facebook sayfamızdan duyurulacak ve ayrıca kesin kayıt maili ile size bilgi verilecektir.

12. Kayıt olan herkesin yukarıdaki şartları kabul ettiği varsayılır.

13. Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi’ne kayıt ücreti bütün katılımcılarımız için 50 TL’dir. Çalıştaylar için ek ücret alınmayacaktır.

14. Kayıt işleminizin tamamlanabilmesi için, ekolojigrubutoplulugu@gmail.com mail adresine kayıt ücretinin dekontunu (.jpeg, .png, pdf vb) gönderiniz.

Yazı Sahibi

Ekoloji Grubu Topluluğu

Hacettepe Üniversitesi Ekoloji Grubu Topluluğu