Pandemi nedeniyle Youtube platformu üzerinden gerçekleştirilen VI. Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi 14 Haziran saat 11’de Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi dekanı Prof. Dr. Hatice Mergen’in katılımıyla başlamıştır. Toplamda üç gün süren kongrenin ilk günü sırasıyla Prof. Dr. Bünyamin Akgül, Doç. Dr. Duygu Sağ, Doç. Dr. Dilek Battal ve Prof. Dr. Ayşe Eken sunumlarını gerçekleştirmiş, son olarak SciGether ve Eres Biotech tanıtımlarını gerçekleştirerek kongrenin birinci günü tamamlanmıştır.

Kongrenin ikinci günü Dr. Öğr. Üyesi Esin Çetin’in sunumuyla başlanıp Prof. Dr. Adil Denizli, Dr. Burak Avcı, Doç. Dr. Nihal Doğruöz Güngör ve son olarak Prof. Dr. İsmail Tayfun Uzbay’ın sunumlarıyla tamamlanmıştır.

Üçüncü günde Hacettepe Biyoloji Bölümü hocalarının verdiği desteklerle gerçekleştirilen çalıştaylar, bu yılda internet üzerinden gerçekleştirilmiştir. Hocalarımızın anlatımları ve laboratuvar videolarıyla gerçekleşen çalıştaylar sırasıyla genetik, bitki anatomisi, hayvan fizyolojisi ve bitki fizyolojisi çalıştayı ile son bulmuştur.

VI. Hacettepe Biyoloji ve Uygulamaları Kongresi’nin yayın tekrarına EKOG Ekoloji Grubu Topluluğu Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

  1. Gün Tekrarı

2. Gün Tekrarı

Yazı Sahibi

Ekoloji Grubu Topluluğu

Hacettepe Üniversitesi Ekoloji Grubu Topluluğu