Biz Kimiz

2021-2022 Ekoloji Grubu Topluluğu

Hakkımızda

Bizler Ekoloji Grubu Topluluğu olarak 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde doğaya, hayvana ve insana duyarlı Biyoloji Bölümü öğrencileri tarafından kurulmuş bir topluluğuz. Yaşadığı çevreye meraklı, araştırmayı, yeni bilgiler öğrenmeyi seven herkesle bir aile olduk. Bu aile içerisinde birbirimize ve bilime duyduğumuz sevgiyi, çalışma azmimiz ile harmanlayarak bilim adına güzel işler yapmayı kendimize misyon edindik.

Topluluğumuzun Araştırma Ekibi, hem site hem de sosyal medya içerikleri hazırlayarak EKOG’a katkı sağlamaktadır. Yazarlarımıza kendilerini geliştirme imkanı sunulduğu gibi okuyucuların da doğru bilgiye daha kolay ulaşması amaçlanmaktadır. Sitemizde biyolojinin farklı dallarıyla ilgili pek çok yazı bulunmakta ve sayıları artmaya devam etmektedir.

Hacettepe Üniversitesi’nin köklü bölümlerinden olan Biyoloji Bölümü içerisinde gerek saygıdeğer akademisyenlerimizin gerek değerli üyelerimizin katkıları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk hedefimiz arazi çalışmaları olsa da biyolojinin her dalı ile ilgili çalışmalarda bulunmaktayız. Araziler, seminerler, konferanslar, kongre ve canlı yayınlar ile birlikte eğitim dönemini dolu geçirmeye çalışıyoruz. 

Yönetim Kurulu

Melisa Öçal

Yönetim Kurulu Başkanı

Emir Can Kaya

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Berke Birinci

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Emre Dede

Yönetim Kurulu Üyesi

Yağmur Nibat

Yönetim Kurulu Üyesi

Burak Kara

Yönetim Kurulu Üyesi

Simge Tiryaki

Yönetim Kurulu Üyesi Sosyal Medya Yöneticisi

Yiğit Efe Sevinçli

Yönetim Kurulu Üyesi Site Editörü

C. Zeynep Özdel

Denetim Kurulu Üyesi Site Editörü

Beyza Gaye Edepli

Denetim Kurulu Üyesi Sosyal Medya Yöneticisi

Onat Kemal Aras

Denetim Kurulu Üyesi