Biz Kimiz

2021-2022 Ekoloji Grubu Topluluğu

Hakkımızda

Bizler Ekoloji Grubu Topluluğu olarak 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi bünyesinde doğaya, hayvana ve insana duyarlı Biyoloji Bölümü öğrencileri tarafından kurulmuş bir topluluğuz. Yaşadığı çevreye meraklı, araştırmayı, yeni bilgiler öğrenmeyi seven herkesle bir aile olduk. Bu aile içerisinde birbirimize ve bilime duyduğumuz sevgiyi, çalışma azmimiz ile harmanlayarak bilim adına güzel işler yapmayı kendimize misyon edindik.

Topluluğumuzun Araştırma Ekibi, hem site hem de sosyal medya içerikleri hazırlayarak EKOG’a katkı sağlamaktadır. Yazarlarımıza kendilerini geliştirme imkanı sunulduğu gibi okuyucuların da doğru bilgiye daha kolay ulaşması amaçlanmaktadır. Sitemizde biyolojinin farklı dallarıyla ilgili pek çok yazı bulunmakta ve sayıları artmaya devam etmektedir.

Hacettepe Üniversitesi’nin köklü bölümlerinden olan Biyoloji Bölümü içerisinde gerek saygıdeğer akademisyenlerimizin gerek değerli üyelerimizin katkıları ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İlk hedefimiz arazi çalışmaları olsa da biyolojinin her dalı ile ilgili çalışmalarda bulunmaktayız. Araziler, seminerler, konferanslar, kongre ve canlı yayınlar ile birlikte eğitim dönemini dolu geçirmeye çalışıyoruz. 

Yönetim Kurulu

Emre Dede

Yönetim Kurulu Başkanı

Ata Kamutay

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Zeynep Çınar

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

B. Deniz Derya

Yönetim Kurulu Üyesi Site Editörü

Yağmur Nibat

Yönetim Kurulu Üyesi Sosyal Medya Yöneticisi

Zeynep Çiftçi

Yönetim Kurulu Üyesi Sosyal Medya Yöneticisi